31 березня 2016, 21:53

Перш ніж здійснити посадку лісу, голова обласної ради ознайомився із роботою Піхівського лісництва та діяльністю місцевого шкільного лісництва. До слова, останнє було створене ще у 2007 році з метою практичного виховання в учнівської молоді поваги до природніх ресурсів, лісових надбань. Учні школи лісництва долучаються до практичних занять, експериментально-дослідницької роботи, збирання насіння та лікарської сировини, охорони, захисту та благоустрою лісів населеного пункту.

Для проведення ефективної навчально-виховної роботи серед молоді лісгосп оформив у школі й на території господарства кабінети лісівництва, закупив необхідну літературу та обладнання, забезпечує усіма необхідними матеріально-технічними засобами та постійно виділяє кошти для участі учнів у конкурсах і змаганнях обласного й республіканського рівнів, заохочує цінними подарунками тощо.
Цього разу гості також приїхали не з пустими руками і вручили школярам ноут-бук та принтер для їхньої роботи.

– Досвід показує, що більшість молодих спеціалістів лісових господарств – колишні учні шкільних лісництв, які залишаються на роботі в лісовій галузі за місцем проживання. Отже, можна зробити висновок, що шкільні лісництва, окрім виховної, природоохоронної, – виконують ще й профорієнтаційну функцію, – зауважив він.
У ході перебування в лісництві голова обласної ради також оглянув тепличне господарство і базовий розсадник, дізнався про різні технології вирощування дерев та кущів: починаючи зі збору та висівання насіння, вирощування саджанців, створення нових лісів і догляду за ними.
Після висадки дуба на площі кварталу №33, виділу №1 гості та всі присутні також прилаштували виготовлені власноруч учнями шпаківні та зробили фото на згадку.

Коментуючи ситуацію в лісовому господарстві області, Олександр Вельбівець зауважив, що у суспільстві склалось хибне враження, що ліси лише вирубуються й не здійснюється ніяких заходів щодо їх відновлення.
– Ця думка не має підтверджень. Звичайно, коли ліс рубають – це чути, але коли висаджують – мало хто з нас про це знає. На сьогодні площа заліснення області складає 15,4%, при нормі 16%. Крім того, була ініціатива Олександра Миколайовича Дзюбенка (яку ми з головою облдержадміністрації активно підтримали), щоб звернутись до керівників районів з тим, щоб залучити місцеві органи Держгеокадастру, управління агропромислового розвитку і лісові господарства з метою спільного визначення територій сільськогосподарського призначення, що не можуть використовуватися за призначенням в силу якісних показників (вони не є продуктивними), та провести їх заліснення. В разі визначення таких територій та зміни їх статусу ми зможем в рази збільшити площі лісів в області, – наголосив Олександр Вельбівець.